Jdi na obsah Jdi na menu

1.rozhovor s All x

4. 4. 2008

Když minulý týden vstupovali v prvním finálovém kole na pódium, hala burácela nadšením. Parta brněnských herců, která si říká All X, si zkrátka Česko velmi rychle podmanila. Jako budoucího vítěze X Factoru ji vidí nejen sázkové kanceláře, ale i porotci, kteří přiznávají, že All X jsou »něco nového, neokoukaného«. Nedělní Aha! pravděpodobné vítěze zpovídalo v průběhu zkoušek před dnešním dalším finálovým kolem. Na dotazy nejčastěji odpovídal Oldřich Smysl, kterého si kapela zvolila za svého mluvčího.

Jak jste se vlastně dali dohromady?
Oldřich:
"Popravdě řečeno, pár dní před castingem do X Factoru. Řekli jsme si, že si tam půjdeme zablbnout. Všichni jsme měli zrovna volno, takže se šlo rovnou na věc. Rozhodně jsme neměli ambice dojít v soutěži nějak daleko. O tom jsme vůbec nepřemýšleli."
Ján: "S klukama už se známe delší dobu, tak čtyři pět let. Všichni působíme v jednom brněnském divadle. Že jsme dali dohromady kapelu, byla fakt náhoda. Může za to X Factor!"

Teď jste ale bookmakery sázkových kanceláří pasováni do role favoritů. Věříte si i vy?
Oldřich: "Víme o tom, ale neřešíme to. Soustředíme se pouze na výkon. Přímé přenosy jsou zrádné, na přípravu na další kolo máme necelý týden, což není moc. Je to docela makačka. Může se klidně stát, že vypadneme v nejbližším kole. Samozřejmě ale uděláme všechno pro to, abychom došli co nejdál."

Na vítěze soutěže kromě natáčení CD čeká i milion korun. Přemýšleli jste, jak byste s ním naložili?
Oldřich: "Asi bychom si ty peníze nerozdělili na šest dílů a řekli si čau. Určitě bychom je investovali do naší společné hudební budoucnosti. Na další rozjezd kapely by se nám ta částka moc hodila."
Ján: "Byla by škoda ty peníze rozfofrovat. Jednou bychom si to mohli vyčítat."

Vznikli jste jen díky soutěži X Factor. Když nevyhrajete, skončí vaše kapela stejně rychle jako začala?
Oldřich: "Určitě ne. Baví nás to a plánujeme, že budeme pokračovat dál. Ať už pro nás soutěž dopadne jakkoliv, chceme natočit desku s vlastními písničkami. Máme svůj univerzální styl, který jsme pojmenovali Belúm, což v překladu znamená: Ještě ne, tak docela ano."

Do soutěže jste se přihlásili jako Alxida. V průběhu X Factoru jste se ale přejmenovali na ALL X. Proč ta změna?
Oldřich: "Název jsme řešili hodně narychlo. Když jsme vypisovali formulář do X Factoru, museli jsme tam něco napsat. Nakonec jsme jméno kapely začali skládat ze začátků našich počátečních jmen, z čehož vznikl celkem chaos. Takže jsme si dali Alxida. Když jsme se dostali tak daleko, řekli jsme si, že to nebylo zrovna nejšťastnější rozhodnutí. Název jsme zjednodušili, aby byl i pro lidi srozumitelnější. Takže proto All X."

V soutěži vás dostal na starost Petr Janda. Jak moc vám do vašich vystoupení zasahuje?
Oldřich: "Moc si ho vážíme, je to obrovská osobnost. Konzultujeme s ním řadu věcí. Rozhodně nám ale nic nenakazuje, do ničeho nenutí. Řekl bych, že nám důvěřuje."

Takže co si vezmete na vystoupení na sebe, je čistě na vás?
Oldřich: "Ano. Každé kolo si vybereme písničku, vymyslíme si k tomu příběh, choreografii. Kostymérky pak dají návrh, který můžeme a nemusíme akceptovat. Protože jsou to profesionálky, tak jim důvěřujeme. S čím zatím přišly, to nemělo chybu a nebyl důvod image skupiny měnit."

Co rodina, přátelé. Co říkají na vaše úspěšné tažení X Factorem?
Oldřich: "Jsou nadšení. Hrozně nám fandí, povzbuzují. Je to krásný pocit, když víte, že za sebou máte takovou skvělou podporu."

Ján: "Moje máma má o mě strach."


Pozor, pokud chcete mít plakát All x najdete už dnes v deniku Nedělní Aha!

Zdroj: Aha!

 

Náhledy fotografií ze složky Interwiew

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

michal - x factor

4. 4. 2008 8:43

all x 4ever! Best grupa na cesky scene...